Komody - funkcjonalne czy dekoracyjne?

2016-02-23

Zastanawiając się nad stylem umeblowania mieszkania wiele osób ogranicza się tylko do wyboru między funkcjonalnym a dekoracyjnym. Jednak bez trudu można urządzić sobie ładne mieszkanie, które spełni wszystkie nasze potrzeby.

Planowanie przestrzeni wspólnej

Wbrew pozorom najtrudniejsze jest dobre zaplanowanie przestrzeni wspólnej. Niby salon czy salon łączony z kuchnią to pomieszczenia największe, ale nie oznacza to, że można tam wepchnąć wszystkie meble, pozastawiać każdą ścianę czy pomalować ściany na żółto, bo jednej osobie się to podoba. Podobnie z łazienkę. Też nie można upchnąć w niej zbyt wiele, aby zwyczajnie jej nie zagracić.
Przede wszystkim trzeba wspólnie omówić na jaki kolor pomalować pokój dzienny i kuchnię, jaki kolor kafelek wybrać do łazienki czy może zrobić w salonie podłogę drewnianą a nie panele. Potem trzeba rozważyć ustawienie mebli. Ozdobne komody czy zestaw mebli pod telewizor? A może mała kanapa i dwa fotele czy duży narożnik? Części wspólne trzeba tak urządzić, aby każdy członek rodziny czuł się w nich dobrze. Poza tym czasami mniej znaczy lepiej. Im mniej mebli, tym większa wolna przestrzeń, która optycznie powiększa mieszkanie i daje poczucie wolności. A przecież o to chodzi, aby mieszkanie nas nie przytłaczało.