Kanapa - jeden z najważniejszych mebli w salonie

2016-03-16

Salon to pomieszczenie, w którym w części domów odbywa się większość życia. Może służyć zarówno jako miejsce relaksu i odpoczynku, jak i miejsce pracy czy spotkań towarzyskich. W większości salonów obowiązkowym meblem jest stół, a obok niego kanapa.

Jakie powinny być idealne kanapy?


Nie ma jednej recepty na idealną kanapę. Przede wszystkim powinna być wygodna, gdyż to na niej spędza się dużą część dnia. Na rynku dostępne jest wiele wersji wykonanych z różnych materiałów i różniących się wyglądem, kształtem oraz twardością. Dobrym rozwiązaniem są modele rozkładane, umożliwiające przenocowanie gości w nagłym wypadku.

Dobra aranżacja salonu


W wielu mieszkaniach kanapa ustawiona jest pod ścianą przeciwległą do meblościanki i telewizora. W przypadku większych salonów można ustawić ją w niewielkiej odległości od telewizora, tworząc kącik telewizyjny. Salon wówczas może spełniać inne funkcje, jak miejsce do pracy czy też jadalnia. Możliwości aranżacji jest wiele i to od potencjalnego użytkownika zależy, jak wszystko ustawi. Salon powinien być wygodny, aby każdy czuł się w nim komfortowo i był skłonny odpoczywać. Doskonałym wyborem będzie również dobór stolika kawowego o odpowiedniej wysokości.