Akcesoria meblowe do kuchni - jak podnieść jej funkcjonalność?

2016-06-29

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dobrze sprawdza się w niej zasada trójkąta roboczego, zgodnie z nią lodówka, płyta kuchenna oraz zlew muszą znajdować się w jego wierzchołkach. Blat powinien mieć natomiast co najmniej 120 cm.

Wygodnym rozwiązaniem w każdej kuchni są akcesoria meblowe. Do jednych z najbardziej praktycznych należą kosze cargo, czyli kosze wysuwane na stelażach, które służą do przechowywania akcesoriów kuchennych i produktów spożywczych. Oferta jest szeroka. Można zakupić kosze ażurowe, z pełnym dnem bądź z wkładem. Warto dokupić do nich specjalne maty antypoślizgowe, które przeciwdziałają ślizganiu i ułatwiają utrzymanie ich w czystości.

Równie istotne jest odpowiednie zorganizowanie wnętrz szuflad. Są to miejsca, w których najczęściej przechowuje się sztućce i drobne akcesoria. Dobrym pomysłem są specjalne organizery, które sprawdzą się także w przypadku garnków i talerzy. Dzięki nim nie będą się one przewracać.

W każdej kuchni powinno znajdować się też miejsce przeznaczone na śmieci oraz środki służące do utrzymania czystości. Dobrze jest zakupić kilka różnokolorowych pojemników przeznaczonych na różnego rodzaju śmieci. Zazwyczaj ustawia się je pod zlewozmywakiem.