Białe meblościanki

2016-07-28

Białe meblościanki cieszą się coraz większą popularnością. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę nie tylko kolor, ale także i materiał, z którego są wykonane. Czy białe meble sprawdzają się w salonie?

Skąd popularność?
Moda na biel przywędrowała do Polski wraz ze wzrostem popularności stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się funkcjonalnością oraz prostotą. Zakup białych meblościanek daje w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacji. Uzależnione jest to bowiem od kolorystyki ścian oraz dodatków. Biel pasuje do każdego stylu - retro i nowoczesnego.

Białe meble i ich zalety
Meble w kolorze bieli optycznie powiększają wnętrze i rozjaśniają je. Stąd kolor ten jest bardzo popularny podczas urządzania niewielkich pomieszczeń i zaciemnionych. Po białe meblościanki sięgają najczęściej osoby uporządkowane, które cenią sobie porządek i estetykę. Białe meble trzeba częściej sprzątać, ale efekt jest doskonały.

A wady?
Jak zawsze istnieją również i minusy białych mebli. Są przede wszystkim bardzo podatne na zabrudzenia. Najlepiej czyści się jednak te lakierowane, gdyż posiadają gładką powierzchnię, którą bez problemu można przetrzeć wilgotną szmatką. Do takich mebli nie przywiera także kurz i brud.