Systemy bezuchwytowe do mieszkania

2016-08-28

Obecnie mieszkania często charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami, które potrafią zaskoczyć osoby, które nie śledzą aktualnych trendów w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. Przykładem tego mogą być systemy bezuchwytowe, które mają zastosowanie w szafach i różnego rodzaju szafkach kuchennych i ściennych.

Czym charakteryzuje się system bezuchwytowy? Przede wszystkim takie rozwiązanie zmienia stylistykę mieszkania i mebli. Poszczególne elementy nie posiadają tradycyjnych klamek i uchwytów, zaś drzwiczki otwierają się w sposób półautomatyczny - po naciśnięciu w odpowiednim miejscu uruchamiany jest specjalny system, który otwiera szafkę. Do montażu tego rodzaju sprzętu w domu potrzebne jest wykorzystanie odpowiednich elementów. Przede wszystkim potrzebne są odpowiednie mechanizmy, korpus szafy i listwy. 

Obecnie cenionym rozwiązaniem w przypadku mebli kuchennych są systemy bezuchwytowe Zobal, które cechują się stosunkowo prostym sposobem montażu oraz wysoką niezawodnością. W sklad zestawu wchodzi aluminiowa listwa Zobal, odpowiednie klipsy mocujące konstrukcję, a także odpowiednie mechanizmy. Dzięki zamontowaniu listwy aluminiowej oraz innych elementów systemu bezuchwytowego Zobal będziemy mieć funkcjonalną i nowoczesną szafkę. Przed montażem trzeba jednak pamiętać, aby wybrać odpowiednią długość listwy. Wiele sklepów (również tych internetowych) oferuje usługę cięcia listwy, tak aby idealnia pasowała ona do naszej szafki.