Jak dobrać listwę do blatu?

2016-09-11

Listwa przyblatowa ma istotne znaczenie nie tylko dla estetyki kuchni, ale także chroni krawędzie przed pyłem, brudem, wodą i wilgocią. Odpowiedni dobór listew ma istotne znaczenie nie tylko dla wyglądu, lecz także wygody i funkcjonalności kuchni.

Estetyka

Wybierając listwy do blatu kuchennego należy kierować się oczywiście wyglądem. Dobrze, jeśli listwa posiada zbliżony kolor i podobną do blatu fakturę. Niektóre firmy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik nadruku oferują dostosowanie wyglądu listew przyblatowych do blatu kuchennego.

Wygoda

Jeśli zależy nam na wygodzie i funkcjonalności warto zainteresować się listwami przyblatowymi wykonanymi z połączenia PCV i aluminium. Istotną zaletą takiej listwy jest jej wysoka odporność na odkształcenia pod wpływem wysokich temperatur. Takie listwy charakteryzują się również łatwością i szybkością montażu. Zazwyczaj pasują do nich wykończenia ze standardowych listew przyblatowych.

Rozwiązanie pośrednie

Jeśli posiadamy już listwy przyblatowe starego typu lub nie jesteśmy przekonani do zastosowania listew aluminiowych, ciekawym rozwiązaniem wydają się być aluminiowe nakładki na listwy standardowe. Takie rozwiązanie nie wymaga klejenia ani dodatkowych łączeń, a łatwy sposób cięcia umożliwia optymalne wykorzystanie całej listwy. W ten sposób uchronimy standardowe listwy przed zgubnym działaniem wysokich temperatur przedłużając tym samym ich żywotność.