Czego potrzebujemy do samodzielnego montowania mebli?

2016-10-05

Samodzielne montowanie mebli nie jest czymś, co robimy na co dzień. Z tego też powodu nie mamy obowiązku wiedzieć, jakie montażowe narzędzia do mebli są niezbędne. Mimo wszystko, jeżeli zdecydujemy się na wykonanie tej pracy własnymi rękami, warto zaopatrzyć się nie tylko w instrukcję, ale przede wszystkim w odpowiednie narzędzia.


Niezbędne minimum

Do samodzielnego montażu mebli niezbędnych jest przynajmniej kilka narzędzi. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim: wkrętarkę, poziomicę oraz wiertarkę udarową i kołki do ścian (jeżeli celem będzie powieszenie szafek i przymocowanie szafek stojących). Na pewno niezbędne narzędzia do montażu mebli to także wkrętak krzyżowy i płaski, taśma miernicza czy pistolet do silikonu.


Dlaczego warto składać meble samodzielnie?

Przede wszystkim jest to duża oszczędność pieniędzy. Warto pamiętać, że w sklepach oferuje się sprzedaż z montażem, jednak często koszt tej usługi to aż 15% wartości mebli. Z drugiej strony jest to również zyskanie nowej umiejętności a to zawsze jest w cenie. Złożenie drobnych pokojowych mebli dla kogoś, kto lubi bawić się w układankę, z pewnością może okazać się nawet dobrą zabawą. W przypadku bardziej skomplikowanych kompletów – jak na przykład meble do kuchni – warto postawić na fachową pomoc.