Drewno na nogi balustrad schodów

2016-12-01

Schody to bardzo ważny i duży element w naszym domu. Ze względu na to, że są zwykle bardzo dobrze widoczne powinniśmy zadbać o ich nienaganny wygląd i odpowiedni, dopasowany design. W przypadku drewnianych schodów, warto dobrze przemyśleć wybór drewnianych nóg do balustrady schodów.


Drewno dębowe

Drewno dębowe uważa się za jedno z najbardziej wartościowych. Nic więc dziwnego, że chętnie wykonuje się z niego także nogi drewniane. Wybierając ten rodzaj,możemy być pewni, że będą nam służyły przez długie lata. Należy jednak zaznaczyć, że dotyczy to wnętrz, bowiem na zewnątrz drewno dębowe narażone jest na niekorzystne warunki atmosferyczne.


Drewno bukowe

Ma ono jasną barwę i jest dość łatwe w obróbce dlatego znajdziemy nogi drewniane bukowe w wielu fantazyjnych formach. Dodatkowo drewno bukowe jest dość twarde, a co za tym idzie także stosunkowo trwałe.


Drewno jesionowe

Jesion to bardzo piękne drzewo. Jego drewno charakteryzuje się szeroką paletą odcieni - od niemal białego, przez odcienie żółci, aż po ciemny brąz. Wybierając nogi z jesionu decydujemy się na trwałość i dużą odporność, mając pewność, że posłużą nam przez długie lata.


Drewno klonowe

Często wykorzystywanym w wystroju wnętrza drewnem jest klon. Charakteryzuje się on wysoką wytrzymałością, jasną barwa oraz dużą sprężystością. Z pewnością nogi z tego materiału będą piękną ozdobą naszego domu.