Jak wybrać prowadnicę rolkową?

2017-03-10

Najczęściej wykorzystywanymi w szufladach elementem, który umożliwia ich wysuwanie i wsuwanie są prowadnice, zwłaszcza rolkowe. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.


Jakość materiału prowadnicy

Przede wszystkim, zawsze należy zasięgnąć informacji na temat tego, z jakiego konkretnie materiału wykonana jest prowadnica rolkowa. Często bowiem producenci wykorzystują niezbyt wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Oczywiście, generalnie prowadnice rolkowe zrobione z tworzyw sztucznych nie są złe, jednak musi być ono wysokiej jakości.


Producent ma znaczenie

Niewątpliwie, ważne jest, aby dana prowadnica wyprodukowana była przez znanego producenta, jak Ci z phu-gral.eu. Gwarantuje to wysoką jakość całej prowadnicy rolkowej i wszystkich jej elementów,


Zamontowane systemy

W wielu prowadnicach montuje się różne systemy, które mają usprawnić ich działanie. Przykładem może być tu tak zwany system samodomykania. Dzięki niemu znika problem niedomykania szuflad. Jeśli bowiem nie domknie się szuflady, zajmie się tym prowadnica.


Ponadto, często instaluje się hamulce. Dzięki nim, nie trzeba się martwić tym, że zbyt silnie zamknie się szufladę, gdyż system zadziała, dzięki czemu szuflada nie trzaśnie i nie zniszczy się w ten sposób.