Jaką pościel kupić dla dzieci?

2017-03-30
Wybór odpowiedniej pościeli wpływa przede wszystkim na komfort snu. Warto zainwestować w taką, która zapewni dziecku wygodę, ale będzie także praktyczne i łatwa do utrzymania w czystości. 

Oddychający materiał 


Dziecko w czasie snu może się przegrzewać i pocić. Dobrym rozwiązaniem jest dla dzieci pościel bawełniana, która jest dosyć przewiewna, przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu maluch będzie miał zapewniony bardziej komfortowy sen. jednocześnie zmniejszy się ryzyko przeziębienia, jeśli spocone dziecko odkryje się w nocy. Dodatkowo bawełna jest przyjemna w dotyku, dlatego jest polecana także w przypadku najmłodszych maluchów o wrażliwej skórze.

Łatwe pranie 


Dziecięca pościel trzeba utrzymywać w idealnej czystości i często prać. Wybrany materiał powinien więc być dosyć odporny na pranie, a także musi zapewnić łatwe usuwanie plam. 

Pościel dziecięca musi być także dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego malucha, na przykład dziecka, które cierpi z powodu alergii. Alergicy powinny unikać pierza. W takim przypadku zaleca się stosowanie specjalnej pościeli wykonanej z syntetycznego materiału zapobiegającego rozwojowi roztoczy odpowiedzialnych za reakcję alergiczną.