Estetyka mebli skandynawskich

2017-04-11

Styl skandynawski wpisuje się w ramy każdego wnętrza, można czerpać z niego pełnymi garściami, ale można też wykorzystać tylko poszczególne jego elementy. Swoistym tłem dla tego tak popularnego ostatnio stylu będą meble skandynawskie.


O cechach mebli skandynawskich słów kilka


W sklepach meblowych znaleźć można szeroką gamę produktów nawiązujących do stylu skandynawskiego. Charakterystyczne proste formy mebli skandynawskich przyciągają wzrok niejednego minimalisty. Kolory nadające wnętrzom dodatkowego światła, czyli biel, beże i szarości to kolejna cecha determinująca ten styl. Połączenie naturalnych materiałów, takich jak drewno, z elementami wykonanymi z metalu, spaja tradycję z nowoczesnym wzornictwem. W tym wszystkim króluje umiar i umiłowanie do otwartych przestrzeni oraz oszczędne, ale przemyślane detale.


Inspiracje w stylu skandynawskim


Meble skandynawskie mają bez wątpienia wyjątkowy charakter gdyż natchnieniem do ich projektowania jest sama natura. Światło, przyroda, drewno to elementy mające niebagatelne znaczenie w ekologicznym postrzeganiu świata. Uniwersalność i funkcjonalność, jaką mają w sobie meble w stylu skandynawskim, zapewniają długotrwałe użytkowanie w zgodzie z naturą.