Drzwi rozwierane

2017-05-08

Drzwi rozwierane, czyli jedne z dostępnych produktów sevroll (zobacz propozycje marki), należą chyba do najpopularniejszego rodzaju "wrót" meblowych. Są poręczne i wygodne w użyciu, więc jeśli tylko nie ogranicza nas przestrzeń, to będą one bardzo dobrym wyborem.

 

Oczywiście, jak przy każdym innym zakupie (nie tylko meblowym), dobrze jest zawczasu zastanowić się, czym powinien cechować się wybierany przedmiot, żeby potem nie pomstować na swój nieprzemyślany wybór. Zasadniczo takie produkty Sevroll, jak drzwi rozwierane, nie należą do konstrukcji zbytnio skomplikowanych: składa się na nie ościeżnica w otworze drzwiowym oraz skrzydło, które przytwierdzone jest przy pomocy zawiasów.

 

Rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest obecność (lub też nieobecność) szczotek odbojowych i przeciwkurzowych. Występowanie odbojów gwarantuje, że korpus szafy nie ucierpi z powodu uderzania weń skrzydłami drzwiowymi. Z kolei szczotki przeciwkurzowe, wykonane zwykle z miękkiej przędzy i występujące w wersji z klejem i bez kleju, zapobiegną nadmiernemu osadzaniu się kurzu wewnątrz szafy czy garderoby, a tym samym przyczynią się do rzadszej konieczności urządzania generalnych porządków, co z pewnością spowoduje zadowolenie użytkowników takiego mebla.