Sposoby wykończeń przy oknach

2017-07-26
Kiedy urządzamy nowe wnętrza lub odświeżamy stare należy pamiętać o wykończeniu okien. Powinno być ono starannie przemyślane ponieważ od tego w dużej mierze zależy unikalność wnętrza, a także wygoda codziennego użytkowania. Na rynku mamy do wyboru karnisze, rolety i szyny sufitowe w sklepie Mardom.

Karnisze

Karnisze mogą pełnić funkcje praktyczne, a także dekoracyjne. Muszą pasować do wyposażenia pokoju i tworząc z nim harmonijną kompozycję. Karnisze dzielą się na drążkowe, szynowe i drążkowo-szynowe.

Te pierwsze są niezwykle funkcjonalne i popularne dzięki swoim walorom dekoracyjnym. Karnisze szynowe natomiast mają dużą różnorodność kolorystyczna oraz rozmaitość wzorów. Najczęściej wykonane są z metalu, łącznie z żabkami, które są potrzebne do wieszania firanek.

Rolety

Rolety są wygodnym, nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem, doskonale sprawdzającym się w każdym wnętrzu. Oprócz dekoracji pełnią także funkcje osłabiające.Dzielą się na wewnętrzne, które są montowane we wszelkiego typu wnętrzach, a także zewnętrzne, które mogą pełnić również funkcję antywłamaniową.

Rolety wewnętrzne mogą być zwijane, plisowane, rzymskie, austriackie. Najpopularniejsze i najczęściej używanymi są rolety zwijane, które wyposażone są w ręczny łańcuszek, lub mechanizm, pozwalający na ich zwijanie. Są one wolnowiszące lub kastowe

Szyny sufitowe

Szyny sufitowe do firan mogą mieć zróżnicowaną długość, która pozwala je dokładnie dopasować do określonego okna. Szyny sufitowe można skracać, a także łączyć pod dowolnym kątem. Dzięki temu doskonale wpasowują się w duże pomieszczenia, a dzięki swojej elastyczności można je zamocować niemal w każdym miejscu. nawet przy oknach półokrągłych i trójkątnych. Większość nowoczesnych szyn sufitowych posiada maskownicę, która skutecznie ukrywa żabki, niezbyt atrakcyjne dla oka .