Domowa biblioteczka - warto ją mieć!

2017-07-04
 Decydując się na budowę domu warto już w fazie projektu zastanowić się, gdzie ma znajdować się wygospodarowana przestrzeń biurową przeznaczoną do pracy. Spora część osób decyduje się właśnie w takim miejscu umieścić domową biblioteczkę, czyli rodzinne zbiory książek. Co prawda, większość domostw rezygnuje już z klasycznych encyklopedii stworzonych w formie zbioru ksiąg, jednak jeśli w posiadaniu znajdują się takowe warto zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Dla osób religijnych domowa biblioteczka będzie również idealnym miejscem do przechowywania na przykład Biblii.

Wystrój domowej biblioteczki

Niezależnie od tego, czy przestrzeń ta ma zostać wygospodarowana z większego pomieszczenia w formie jednego kąta, czy istnieje możliwość przeznaczyć na nią cały pokój warto zadbać o klimatyczny wystrój. Lampy w stylu industrialnym np. takie: https://www.dutchhouse.pl/lampy-industrialne swoją formą dodadzą pokoju niesamowitego klimatu i charakteru, a jednocześnie nie będą odciągały skupienia podczas lektury. Jasne ściany i niewielka ilość ozdób sprawią, że pomieszczenie będzie przestrzenne, nawet jeśli zostaną w nim umieszczone ciężkie regały, fotel i industrialne lampy.
Lampy industrialne zakupić można nie tylko w stacjonarnych sklepach sieciowych, ale również w antykwariatach, czy przez internet.