Roleta rzymska i jej główne zastosowanie

2017-08-03
Rolety rzymskie można obecnie spotkać w coraz większej ilości domów i mieszkań z uwagi na fakt, iż są to fantastyczne, bardziej eleganckie i gustowne zamienniki firan i zasłoń. Zdecydowanie lepiej pasują one do eleganckich i nowoczesnych wnętrz niż koronkowe firanki i zasłony w kwiaty.

Roleta rzymska szara - piękne wykończenie okna

Roleta rzymska w szarym kolorze stanowi idealne wykończenie każdego okna, zapewniając mu bardzo elegancki i gustowny wygląd. Fantastycznie prezentuje się nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz budynku. Nadaje przestrzeni nieco lekkości, ale również chroni przed wścibskimi oczami sąsiadów i przechodniów. Idealnie wkomponowana w całą aranżację będzie jej niepowtarzalną ozdobą.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając roletę?

Pierwsza i główna zasada wyboru rolety mówi, że powinna być ona odpowiednio dobrana do wielkości okna. Aby elegancko się prezentowała powinna być delikatnie szersza niż otwór okienny. W ten sposób nie będzie również przepuszczała zbyt dużo światła. Ponadto musi zostać wykonana z wysokiej jakości materiału, aby ładnie i estetycznie układała się na oknie, nie zagniatała i nie falowała. Podczas montażu należy sprawdzić jej mechanizm regulacji, aby idealnie chodził i nie zacinał się. Roleta powinna posiadać również dolną listwę z obciążnikiem, która zapewnia odpowiednie układanie się materiału na oknie zarówno w momencie, kiedy roleta jest opuszczona, jak i podciągnięta do góry.