Zalety mebli ogrodowych z palet

2018-01-09

Jeszcze kilka lat temu drewniane palety transportowe po użyciu zalegały w magazynach lub zostały wykorzystywane jako opał. Jednak jakiś czas temu diametralnie się to zmieniło i obecnie buduje się z nich tanie "cudeńka", takie jak zestaw ogrodowych mebli z palety euro.


Funkcjonalne i wygodne meble z palet

Recykling drewnianych palet prowadzi obecnie do uzyskania praktycznych a zarazem ładnych mebli ogrodowych. Ich ogromną zaletą jest niska cena, gdyż nowa paleta kosztuje od 25 do 40 złotych, a używana kilkanaście złotych. Do budowy stolika albo fotela wystarczają zaś dwie lub trzy palety. Należy jednak pamiętać, że palety używane wymagają oczyszczenia i konserwacji. Wykonane meble bardzo często maluje się białą farbą, co sprawia, że wyglądają jeszcze bardziej efektownie.


Meble ogrodowe z palet - zalety

Jak już było wspomniane wcześniej, ich wykonanie wiąże się z niewielkimi kosztami. Drewniane palety są materiałem tanim, dlatego zrobione z nich meble to wariant ekonomiczny, szczególnie w porównaniu z meblami sklepowymi. Takie meble można dowolnie aranżować. Fotelom i kanapom można dodawać tapicerowane siedziska i oparcia, a stolikom kółka/nóżki i szklane blaty. Wszystkie te działania pozwolą na stworzenie mebli idealnych i w pełni dopasowanych do potrzeb konkretnej rodziny.