Płytki idealne do salonu

2019-04-07
Wzór drewna jest tak popularny, że z powodzeniem zagościł już na płytkach podłogowych, płytkach ściennych, tarasach i balkonach. Wśród płytek np. typowa glazura, dziś znalazła zastosowanie przede wszystkim w kuchniach i łazienkach. Równie popularna terakota, nadal stanowi jeden z najczęściej wybieranych materiałów, stosowanych w wykończeniu wnętrz. Ogromna oferta producentów płytek sprawia, że mamy w czym wybierać, a każde pomieszczenie może zaaranżować według swoich preferencji i gustu. 

Płytki venis do salonu

Płytki venis podłogowe, które imitują np. drewno, z powodzeniem mogą zastąpić te bardziej oczywiste materiały, które od lat stosowane są na podłogach (czyli panele lub parkiet). Tego typu wykończenie jest dziś bardzo popularne, a wnętrze zaaranżowane w ten sposób jest bardzo nowoczesne i unikalne zarazem. Dostępne na rynku wzory płytek venis wyglądają identycznie, jak naturalne drewno. Płytki dokładnie naśladują kolor drewna,jego usłojenie, a nawet specyficzną fakturę. Tak więc nie ma się and czym zastanawiać i zamiast inwestować w drogą podłogę drewnianą, lepiej jest wybrać płytki venis Banyo.pl

Podłoga w salonie

Salon to miejsce, które jest bardzo intensywnie użytkowane przez mieszkańców domu czy mieszkania. Z tego też powodu, podłoga w salonie jest narażona na uszkodzenia (na pewno w mniejszy stopniu niż podłoga w łazience, kuchni czy w przedpokoju), ale i tak, w zależności od liczebności rodziny czy intensywności życia, podlega ona sporym narażeniom na zniszczenie. By chronić tą przestrzeń, podczas wyboru odpowiedniej podłogi, z powodzeniem można zastosować np. płytki gresowe szkliwione, a przede wszystkim takie, które imitują stare deski, bielone drewno lub klepki parkietu. W przestronnym, i eleganckim salonie na pewno świetnie sprawdzi się gres polerowany lub gres szkliwiony o błyszczącym wykończeniu. Lśniąca powierzchnia płytek może naśladować np. lakierowany parkiet lub podłogę z drewna egzotycznego.