Wady i zalety szafki rtv

2019-12-01

Szafka rtv to jedna z tych rzeczy, które wraz z rozwojem technologii musiały ustąpić miejsca nowym rozwiązaniom. Następcom tego mebla okazały się uchwyty ścienne, które umożliwiają powieszenie telewizora na ścianie. Mimo jednak to nadal wiele osób decyduje się na posiadanie starszej szafki pod telewizor. Czy faktycznie warto taką mieć, gdy można telewizor estetycznie umieścić na ścianie?

Wady szafki rtv

Głównym powodem, dla którego zrezygnowano ze stosowania szafek rtv, była zajmowana przez nie przestrzeń w pomieszczeniu. Żeby duży, kineskopowy telewizor mógł na niej swobodnie stać, musiała ona być duża, ciężka i masywna. A to powodowało, że zajmowała stanowczo zbyt dużo przestrzeni. Nic zatem dziwnego, że gdy tylko pojawiły się mniejsze i lżejsze telewizory, to szybko skorzystano z okazji, aby się tak trudnego mebla z pomieszczenia pozbyć.

Zalety szafki

Szafki RTV (https://www.edinos.pl/szafki-rtv) mają jednak wiele zalet, które doceniają wszyscy ci, którzy się jej z domu nie pozbyli. Raptem bowiem okazało się, że trzeba znaleźć miejsce na dekoder do kablówki, czy też na wzmacniacz do głośników, które podłączone są do telewizora. Trzeba dodatkowo szukać miejsca na kolekcje płyt, czy też po prostu na to, żeby gdzieś schować piloty i dodatki do telewizora. Dawniej wszystkie te rzeczy schować można było w szafce pod telewizorem, gdy jednak znalazł się on na ścianie, możliwość ta zniknęła. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób stosuje połączenie obu tych rozwiązań.