Jak wybrać krzesło do biurka dla nastolatka?

2019-12-27
Urządzając pokój nastolatka, trzeba pamiętać o kąciku biurowym. Uczeń spędza dużo czasu przy biurku, odrabiając zadania, ucząc się, korzystając z komputera. Jeśli jego stanowisko pracy nie będzie spełniało wymogów dotyczących ergonomii, szybko pojawi się nie tylko ból pleców, ale i trudne do korekcji wady postawy. Jak wybrać wygodne krzesło do biurka dla nastolatka?

Krzesła do biurka młodzieżowe - na co zwrócić uwagę w czasie zakupów?

Wybierając fotel biurowy dla ucznia, trzeba zadbać o kilka kwestii. Po pierwsze, fotel musi zostać dopasowany do postury dziecka. Uczeń siedząc na nim, powinien opierać stopy o podłogę, a łokcie móc oprzeć wygodnie o biurko. Najlepiej, jeśli krzesło będzie miało regulowaną wysokość, by rosło wraz z dzieckiem. Po drugie, krzesła do biurka młodzieżowe powinny mieć regulowane, wygodne oparcie wyprofilowane pod kątem komfortu kręgosłupa. Bardzo ważną rolę pełnią też podłokietniki, ułatwiający zachowanie bezpiecznej, naturalnej pozycji w czasie siedzenia przy biurku. Atutem krzesła będą też kółeczka umożliwiające swobodne poruszanie się po kąciku biurowym, bez konieczności wstawania z krzesła.

Gdzie szukać ergonomicznego fotela dla nastolatka?

Młodzieżowe krzesła do biurka oferuje wiele sklepów meblowych - zarówno sieciówek, jak i tych mniejszych, specjalizujących się w wyposażeniu biurowym. Szeroką ofertą mebli biurowych, także tych zaprojektowanych z myślą o uczniach, mogą pochwalić się sklepy internetowe. Warto do nich zajrzeć, meblując pokój nastolatka, ponieważ ceny są w nich zwykle niższe, a wybór, także jeśli chodzi o estetykę czy kolorystykę, ogromny.