Na co zwrócić uwagę wybierając hokery?

2020-03-10

Większość osób wybiera hokery kierując się jedynie walorami estetycznymi, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Aby wybrać wysokiej jakości meble, które służyć będą latami warto zwrócić uwagę na wiele innych kluczowych elementów.

O czym należy pamiętać?

Aby hokery były wygodne muszą posiadać oczywiście odpowiednią wysokość. Jak łatwo się domyślić wysokość hokerów w dużej mierze uzależniona jest od wysokości blatu, przy którym zostaną one ustawione. Producenci zalecają, aby odległość pomiędzy dolną krawędzią blatu, a górną krawędzią hokerów wynosiła przynajmniej 25 cm. Im hoker jest wyższy, tym oczywiście niższym osobom trudniej będzie z nich skorzystać. 

Najważniejsze parametry

Porządne hokery powinny posiadać oparcie i podłokietniki. Krzesła barowe, które posiadają porządne oparcia są o wiele wygodniejsze od modeli, które ich nie posiadają. Oparcie i podłokietniki co prawda podnoszą komfort, ale niestety zajmują sporo miejsca, którego w niektórych lokalach może brakować. Aby wybrać wysokiej jakości siedzisko warto zwrócić uwagę także na konstrukcję podstawy. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli o różnej konstrukcji, dlatego też warto poznać zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Można znaleźć hokery, które mają tradycyjne nogi jak w krześle oraz modele na płaskiej podstawie, które wspierane są na specjalnym słupku. Oba rozwiązania są bardzo solidne, a największa różnica polega na designie.