Jak odpowiednio przygotować taras?

2022-03-03

W okresie letnim rolę salonu przejmuje taras. Ta przestrzeń praktycznie na wolnym powietrzu doskonale sprawdza się jako miejsce spotkań, czy strefa relaksacyjna. Aby jednak w pełni cieszyć się urokami słońca, pogodnego nieba i śpiewu ptaków, warto w pierwszej kolejności w odpowiedni sposób przygotować taras tak, by spełniał się w swojej praktycznej funkcji. Jakich elementów nie może tam zabraknąć?

Taras - jakich mebli nie może zabraknąć?

Z uwagi, iż taras latem pełni funkcję podobną do tej, jaką na co dzień spełnia salon, właściwie meble wykorzystane na tarasie będą miały podobny charakter. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli ogrodowych. Dlaczego? Przede wszystkim są wykonane z materiałów, które wykazują odporność na zmienne warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu, czy intensywne promieniowanie UV, które jest charakterystyczne dla okresu letniego.

Z jakich materiałów najczęściej wykonuje się meble ogrodowe?

  • stal
  • wiklina
  • rattan
  • drewno
  • plastik

W zależności od wyboru mebli widoczna jest także różnica w ich cenie.


Podstawowe meble na tarasie

Aby z tarasu można było korzystać w porze obiadowej, czy w trakcie spotkania ze znajomymi, nie może tam oczywiście zabraknąć stołu. Jego uzupełnieniem może być sofa ogrodowa. To bardzo wygodne, praktyczne rozwiązanie. Trzeba pamiętać jednak, iż sofy, w szczególności te dedykowane przestrzeniom otwartym, jak ogród, czy taras, są z reguły niższe, niż standardowe krzesła. Dlatego przy wyborze sofy i stołu należy dopasować ich gabaryty w ten sposób, by można było z nich wygodnie korzystać.

Sofa może znaleźć się także przy ogrodowym stoliku kawowym. Najczęściej wykonuje się meble tego typu z połączenia stali i szkła, co przekłada się na jednoczesną trwałość, smukłość i elegancję stolika.

Sofy często wykonuje się z wikliny lub rattanu, który materiałem podobnym do wikliny. Wszystko dlatego, iż można dzięki temu w łatwy sposób przenosić mebel. Dodatkowo wykorzystać można narzuty lub poduszki na siedzisko oraz oparcie, co zwiększy komfort użytkowania z sofy.